Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Szczenurzy

Wycieczka w ramach lekcji języka kaszubskiego

Dnia 6 pażdziernika 2015 r., uczniowie klas I - VI uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego, udali się na wycieczkę autokarową do Łubiany, Garczyna i do Będomina. 

W Łubianie dzieci zwiedziły Fabrykę Porcelany "Lubiana", gdzie poznały proces produkcji porcelanowych naczyń.

W Garczynie dzieci odzwiedziły Farmę Strusi, gdzie uzyskały ciekawe wiadomości na temat strusi. Największym zainteresowaniem cieszyły się małe strusie, jajo strusia i pióra. 

W Będominie, w Muzeum Hymnu Narodowego, w miejscu urodzenia Józefa Wybickiego - autora "Mazurka Dąbrowskiego", uczniowie zdobyli informacje na temat hymnu narodowego  i jego autora. Dużym zainteresowaniem cieszył się orzeł zrobiony z kos oraz czerystuletni dąb.

Grafika #0: Wycieczka w ramach lekcji języka kaszubskiego

Przejdź do góry strony