Skocz do głównej treści strony

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

Data: 05-06-2024
Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy grafika

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w której wzięli udział uczniowie klasy 6.

Poprowadził je Pan Tomasz Owczarek - Strażak OSP Łebieniec, który posiada tytuł ratownika.

Udzielenie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem, jednak często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Nasi uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze w różnych sytuacjach. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie, uczniowie mogli również samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Były to doskonałe zajęcia przekazywania jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowania życia. Na zakończenie uczniowie otrzymali pakiety pierwszej pomocy sponsorowane przez Bank PKO BP. Panu Tomaszowi dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i bardzo przystępne przekazanie uczniom wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.